OSNOVI ELEKTRONIKE, LABORATORIJSKE VEŽBE, 2017/2018

Laboratorijske vežbe iz predmeta Osnovi Elektronike počinju od ponedeljka 20. novembra 2017. godine u laboratoriji 203 (vertikala dekanata, drugi sprat). Vežbe se održavaju prema sledećem rasporedu:

20. novembra - 24. decembra 2017., Primena operacionog pojačavača

27. decembra - 01. decembra 2017., Osnovni pojačavački stepeni

04. decembra - 08. decembra 2017., Negativna povratna sprega

11. decembra - 15. decembra 2017., Oscilatori

18. decembra - 22. decembra 2017., Pojačavač snage

25. decembra - 29. decembra 2017., Konverzija naizmeničnog u jednosmerni napon

08. januar - 12. januara 2018., Nadoknada

Sva potrebna literatura za pripremu vežbi se može naći na web adresi:

pod sekcijom Laboratorijske vežbe.

Ukoliko student jedne nedelje propusti vežbu iz opravdanih razloga, u narednoj nedelji radi vežbu koja je predviđena gore navedenim rasporedom, a ne onu koju je propustio. Neodrađena vežba se nadoknađuje u terminu za nadoknadu na kraju semestra. Može se nadoknaditi samo jedna laboratorijska vežba.

Obaveza studenta je da:

- Pre dolaska u laboratoriju pripremi vežbu koja se izvodi te nedelje (upozna se sa sadržajem i problmatikom koju vežba obrađuje, literatura - teorijski deo vežbe).

- Sa sobom ponese u papirnom obliku deo sa dijagramima/tabelama koji treba popuniti u toku izvođenja vežbe (dodatak koji se nalazi na kraju uputstva za vežbu - poglavlje "Rezultati merenja").

- Nakon uspešno odrađene vežbe pripremi izveštaj i preda ga nastavniku/asistentu koji je držao odgovarajuću vežbu. Student ne može da radi narednu vežbu ukoliko nije podneo izveštaj za prethodnu vežbu koju je radio.

Studenti rade vežbu u paru.

Spisak studenata po terminima može se pogledati ovde:

2017_2018_oe_lab_vezbe_spisak_v13.pdf

Ukoliko ima nekih preklapanja sa laboratorijskim vežbama iz drugih predmeta ili je neki od studenata izostavljen sa spiska primedbe poslati na

ili

najkasnije do petka 24. novembra 2017. Prilikom slanja primedbe obavezno naznačiti modul, broj indeksa, ime i prezime studenta i termine vežbi iz drugih predmeta sa kojima je došlo do preklapanja.