OSNOVI ELEKTRONIKE, LABORATORIJSKE VEŽBE, 2019/2020

Laboratorijske vežbe iz predmeta Osnovi Elektronike počinju od ponedeljka 18. novembra 2019. godine u laboratoriji 203 (vertikala dekanata, drugi sprat). Vežbe se održavaju prema sledećem rasporedu:

Vežba 1: 18. novembra - 22. novembra 2019., Primena operacionog pojačavača

Vežba 2: 25. novembra - 29. novembra 2019., Osnovni pojačavački stepeni

Vežba 3: 02. decembra - 06. decembra 2019., Negativna povratna sprega

Vežba 4: 09. decembra - 13. decembra 2019., Oscilatori

Vežba 5: 16. decembra - 20. decembra 2019., Pojačavač snage

Vežba 6: 23. decembra - 27. decembra 2019., Konverzija naizmeničnog u jednosmerni napon

Nadoknada: 13. januar - 17. januara 2020.

Sva potrebna literatura za pripremu vežbi se može naći na web adresi:

pod sekcijom Aktuelne vežbe (2018/19).

Ukoliko student jedne nedelje propusti vežbu iz opravdanih razloga, u narednoj nedelji radi vežbu koja je predviđena gore navedenim rasporedom, a ne onu koju je propustio. Neodrađena vežba se nadoknađuje u terminu za nadoknadu na kraju semestra. Može se nadoknaditi samo jedna laboratorijska vežba.

Obaveza studenta je da:

- Pre dolaska u laboratoriju pripremi vežbu koja se izvodi te nedelje (upozna se sa sadržajem i problmatikom koju vežba obrađuje, literatura - teorijski deo vežbe).

- Sa sobom ponese u papirnom obliku deo sa dijagramima/tabelama koji treba popuniti u toku izvođenja vežbe (dodatak koji se nalazi na kraju uputstva za vežbu - poglavlje "Rezultati merenja").

- Nakon uspešno odrađene vežbe pripremi izveštaj i preda ga nastavniku/asistentu koji je držao odgovarajuću vežbu. Student ne može da radi narednu vežbu ukoliko nije podneo izveštaj za prethodnu vežbu koju je radio.

Studenti rade vežbu u paru.

Spisak studenata po terminima može se pogledati ovde:

2019_2020_oe_lab_spisak9.pdf

Ukoliko ima nekih preklapanja sa laboratorijskim vežbama iz drugih predmeta ili je neki od studenata izostavljen sa spiska primedbe poslati na

najkasnije do četvrtka 21. novembra 2019. Prilikom slanja primedbe obavezno naznačiti modul, broj indeksa, ime i prezime studenta i termine vežbi iz drugih predmeta sa kojima je došlo do preklapanja.