TECH+FPGA studentsko takmičenje u oblasti hardvera

Sastavi tim. Suoči se sa izazovom. Iznenadi sebe i druge.

U okviru TECH+ FPGA takmičenja, pred vama su dva izazova, dizajniranje kompjuterske igre ili obrada slike. Iako su oba izazova bazirana na FPGA platformi, pravljenje kompjuterske igre namenjeno je studentima bez predhodnog iskustva u HDL-u, a obrada slike onima koji su već upoznati sa HDL-om (VHDL/Verilog).

Sastavi tim od kolega-studenata sa jednog od tri fakulteta: Elektrotehnički fakultet u Beogradu, Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu, Elektronski fakultet u Nišu.

Ovo je prvo takmičenje ovog tipa u Srbiji, organizovano od strane Elsys Eastern Europe i podržano od strane ETF-a u Beogradu. Namenjeno je onima koji se ne zadovoljavaju samo prihvatanjem izazova, nego svojim radom stalno podižu lestvicu drugima.

TECH+ FPGA specifikacije:

1. Dizajn kompjuterske igre

Izazov traje 24 sata

3-4. april

2. Obrada slike

Izazov traje 48 sati

3-5. april

obavezno poznavanje HDL-a

Tvoja prijava treba da sadrži 3 takmičara, njihove osnovne podatke (godište, godina studija, smer, trenutni prosek) i ime vašeg tima. Možeš se prijaviti i bez tima – a mi ćemo ti obezbediti druge članove tima u skladu sa prijavama neposredno pre takmičenja.

Uz prijavu pošalji i motivaciono pismo. Voleli bismo da znamo šta tebe lično pokreće u svetu elektronike.

Rok za slanje prijave je 26. mart. Spisak timova koji su odabrani da budu deo takmičenja biće poznat do 30. marta.

Možete se prijaviti putem sledećeg linka:

Glavna nagrada je DJI Mavic Mini Fly dron combo, i to za svakog člana pobedničkog tima u obe kategorije. Ovo nije dovoljna nagrada za talenat koji očekujemo od svih učesnika ovog takmičenja – zato je organizator, Elsys Eastern Europe pripremio praktikantske pozicije za sve najbolje.

Takmičenje će se održati u Beogradu, u paviljonu ETF-a, sale 25 i 26.
Prevoz i smeštaj obezbeđeni su besplatno za sve učesnike takmičenja koji žive van Beograda, a maksimalan broj timova po jednoj kategoriji je deset.

Više informacija i detaljna tabela takmičenja biće dostupni uskoro.